Baaşa'nın Hikayeleri Oyuncak Müzesi Etkinliği

İstanbul Oyuncak Müzesi

Ünlü piyanist Anjelika Akbar’ın yazdığı çocuk kitabı nihayet Türkçe olarak yayımlandı. Minikler için düzenlediğimiz mini-resim sergisi ve mini-piyano dinletisi yetişkinlerin de çok hoşuna gitti.

“Uzaydan Gelen Köpek Baaşa’nın Hikayaleri”, Sunay Akın’ın kurucusu olduğu İstanbul Oyuncak Müzesi’nde düzenlediğimiz bir etkinlikle tanıtıldı. Anjelika Akbar’ın kitabını ithaf ettiği oğulları Yürek ve Timur ile eşinin de hazır bulunduğu etkinliğe, Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan ve Eğitim Gönüllüleri Vakfı’ndan bir grup çocuk da katıldı.

Anjelika Akbar, Baaşa’ya özel olarak bestelediği eserini ilk kez seslendirirken, klasik müzik sanatçılarının çocuklara özel bestelerinden oluşan bir de mini konser verdi. Kitabın illüstratörü Şahin Erkoçak’ın muhteşem resimlerinden oluşan mini-sergiye en büyük ilgiyi çocuklar gösterdi. Ve yine çocuklar tarafından kitabın kahramanı Baaşa’nın küçük tahta oyuncakları boyandı. Çocuk Esirgeme Kurumlarından gelen çocuklardan bazıları hayatlarında ilk defa kuyruklu bir piyanoya dokundular, Anjelika Akbar’ın imzaladığı kitabından edinme imkanı yakaladılar.

Get the Flash Player to see this player.