‘Uzaylı Köpek Baaşa’ şimdi de Naturel Festivali’nde...

Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi’nde düzenlenecek Naturel Beden, Zihin Ve Ruh    Sağlığı Festivali’nde, ‘Uzaylı Köpek Baaşa’nın Hikâyeleri’ sevenleriyle buluşacak.

Yaşam felsefesini yalnızca müziği ile değil farklı alanlardaki çalışmalarıyla da vurgulayan Anjelika Akbar, çok yakında çıkacak yeni albüm hazırlıkları içindeyken, özellikle gelen yoğun talep üzerine ilk kitabı olan ‘Uzaylı Köpek Baaşa’nın Hikâyeleri’ ni, bu fuarda hayranlarıyla buluşturacak.

İllüstratör Şahin Erkoçak’ın çizimleriyle ülkemizde tekrar hayat bulan sevimli köpek Baaşa, iyilik ve sevginin simgesi beyaz tüyleri, Güneş’ten aldığı sevgi dolu enerjisi ile uçarak, iyilik ve sevgiyi Dünya ve diğer gezegenlere de yayıyor. Yolculuğu sırasında yaşadığı şaşkınlıkları, mutlulukları, üzüntüleri, sevgi dolu bakan masmavi gözlerinden anlatıyor. Baaşa, mitolojideki Helikon Dağı’ndan şairlere ilham taşıyan uçan at Pegasus’u anımsatıyor..
Kitap yaşam sevincini destekleyen sıcak ve huzurlu hikâyelerden oluşurken, hayata olumlu bakmanın felsefesini başka bir açıdan okura sunuyor. Çocuklara yönelik görünse de Baaşa, felsefesi ile tüm insanlara ruhlarının ve zihinlerinin gelişiminde yol gösterici bir rol üstleniyor.

Anjelika Akbar 29 Kasım günü Naturel Beden, Zihin Ve Ruh Sağlığı Festivali’nde, 15.30 ila 16.30 saatleri arasında kitabını imzalayacak.